Putovanie za mliekom
🐂🐂🐂
„Mlieko je tichý dar prírody — jednoduché, čisté a výživné, pripomína nám, že aj to najobyčajnejšie môže niesť v sebe silu života a starostlivosti.“
V materskej škole na Sabinovskej ulici v Prešove sme zažili "Putovanie za mliekom“, ktorý sa uskutočnil v rámci projektu Zdravuľkovo-Zdravá výživa. Mlieko vnímame ako tichý dar prírody aj my v našej materskej škole „ Sabínka“. Dávame mu v našom vyučovacom procese čestné miesto. Bolo to takto aj v týždni od 19.5. do 23.5.2026. V tomto týždni sme spolu s tetami kuchárkami varili a pripravovali recepty z mlieka a mliečnych produktov. Zúčastnili sme sa motivačného divadielka „ O veselej farme“. Vytvorili sme si farmárske zvieratká z balov slamy a sena. Zabavili sme sa v súťažnom kvíze“ Mliečna cesta. Deti celý týždeň zvieratká maľovali, vystrihovali, modelovali a čítali o nich zaujímavé fakty. A to Vám ani nehovoríme o návšteve uja baču Stana,ktorý nám prezentoval tradičné slovenské hudobné nástroje a piesne. To bola paráda!
Bol to týždeň sladký ako mliečna pena.
Mgr. Mária Tumidalská
