Sledujte nás aj na Facebooku
📢📢📢
Aktuality, fotografie a informácie zo života našej materskej školy nájdete aj na našej Facebookovej stránke.
Aktuality, fotografie a informácie zo života našej materskej školy nájdete aj na našej Facebookovej stránke.
🏌️⛳🏌️
Dňa 19. 6. 2026 deti z triedy Lienky navštívili Zariadenie pre seniorov Náruč, kde prežili príjemné dopoludnie plné pohybu, radosti a spoločných zážitkov. Toto výnimočné stretnutie spojilo dve generácie, ktoré si navzájom odovzdali úsmev, dobrú náladu a krásne chvíle.
Po srdečnom privítaní sa deti oboznámili s hrou a pravidlami minigolfu. Následne si vyskúšali jednotlivé minigolfové trate, na ktorých prekonávali rôzne prekážky a snažili sa dostať loptičku do jamky čo najmenším počtom úderov. Pri jednotlivých tratiach im ochotne pomáhali klienti zariadenia, ktorí ich usmerňovali, povzbudzovali a radili im, ako čo najlepšie zvládnuť prekážky na trati. Na ihrisku panovala priateľská atmosféra plná smiechu, povzbudzovania a radosti z každého úspešného pokusu.
Nešlo však len o športové výkony. Po spoločnej hre sme si všetci zatancovali na veselú pesničku, porozprávali sa a užili si vzácne chvíle strávené spolu.
Toto stretnutie bolo pre deti aj klientov zariadenia obohacujúcou skúsenosťou. Deti mali možnosť zažiť blízkosť staršej generácie a seniori si zase užili detskú bezprostrednosť, radosť a energiu. Z tejto návštevy sme si odniesli množstvo krásnych zážitkov, nových skúseností a príjemných spomienok. Ďakujeme za srdečné prijatie a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.
Mgr. Viktória Tkáčová
V Materskej škole Sabinovská v Prešove sa 17. 06. 2026 niesol deň v slávnostnej a zároveň dojímavej atmosfére. Predškoláci z tried Srdiečok a Medvedíkov sa rozlúčili so svojím škôlkarským obdobím a symbolicky uzavreli jednu krásnu etapu svojho detstva. Slávnostný program otvorila pani riaditeľka Mgr. Ingrid Jelínková, ktorá každému budúcemu školákovi osobne odovzdala certifikát o ukončení materskej školy. Deti si s hrdosťou prevzali svoje ocenenia a za potlesku rodičov, učiteliek i kamarátov si vychutnali výnimočný okamih, ktorý bude pre mnohých krásnou spomienkou na roky strávené v materskej škole. Po odovzdaní certifikátov nasledovala milá časť programu, počas ktorej pani učiteľky prečítali básničku venovanú každému dieťaťu. Veršíky vystihovali jedinečné vlastnosti, záľuby a úspechy našich predškolákov. Nechýbal smiech, dojatie ani úsmevy na tvárach detí a rodičov, ktorí si s radosťou vypočuli osobné venovanie pre svoje ratolesti. Na záver čakala na všetkých zaslúžená odmena v podobe chutného občerstvenia a bohatej zábavy. Deti si užili spoločné hry, tanec a posledné chvíle strávené so svojimi kamarátmi v materskej škole. Atmosféra bola plná radosti, veselosti a priateľstva. Našim predškolákom zo Srdiečok a Medvedíkov prajeme veľa úspechov, nových zážitkov a radosti v školských laviciach. Veríme, že na svoju materskú školu budú spomínať s úsmevom a že si odtiaľ odnášajú množstvo krásnych spomienok, priateľstiev a vedomostí. Milí predškoláci, želáme vám šťastný štart do novej životnej etapy!
Mgr. Katarína Hrehová
V Materskej škole Sabinovská v Prešove dňa 16. júna 2026 predškoláci z triedy Medvedíkov prežili krásny a nezabudnuteľný deň, počas ktorého sa symbolicky rozlúčili so svojimi kamarátmi, pani učiteľkami a rokmi strávenými v materskej škole. Navštívili každú triedu, pani kuchárky aj pani riaditeľku Mgr. Ingrid Jelínkovú, ktorá ich radostne privítala a darovala deťom sladký darček. Súčasťou rozlúčky bolo aj slávnostné odnesenie tabla predškolákov do výkladu miestneho kaderníctva Kader.co. Deti sa na túto udalosť veľmi tešili a s hrdosťou niesli svoje tablo, na ktorom sú zachytené ich usmiate tváre a spomienky na posledný rok v materskej škole.
Počas cesty vládla veselá nálada. Predškoláci spievali obľúbené pesničky, tancovali a rozdávali úsmevy všetkým okoloidúcim. Svojou radosťou a energiou spríjemnili deň nielen sebe, ale aj ľuďom, ktorých cestou stretli.
Po umiestnení tabla do výkladu si deti ešte užili spoločné chvíle plné smiechu, rozhovorov a radosti. Bolo cítiť, že sa blíži koniec jednej krásnej etapy ich života, no zároveň aj veľké očakávanie nových dobrodružstiev, ktoré ich čakajú v školských laviciach.
Mgr. Katarína Hrehová
Výlet predškolákov do Lanového centra – Kde bolo, tam bolo...
🧗🧗🧗
Predškoláci z Materskej školy Sabinovská v Prešove sa v júni vybrali na nezabudnuteľný rozprávkový
výlet do Lanového centra Outdoor park na Sídlisku III v Prešove. Pod názvom „Kde bolo, tam bolo...“ zažili deti popoludnie plné dobrodružstiev, hier, pohybu a zábavy. Ako prví sa na výlet vybrali predškoláci zo 6. triedy Medvedíkovia dňa 16. júna 2026. O dva dni neskôr, 18. júna 2026, ich nasledovali aj kamaráti z 5. triedy Srdiečka. Na deti čakal rozprávkový svet plný zaujímavých stanovíšť, kde si mohli vyskúšať pohybové, tvorivé aj zábavné úlohy inšpirované známymi rozprávkami. Počas popoludnia deti preukázali svoju šikovnosť, odvahu, vytrvalosť i tímového ducha. S nadšením plnili pripravené úlohy, prekonávali prekážky a spoločne si užívali čarovnú atmosféru lanového centra. Nechýbal smiech, radosť ani množstvo krásnych zážitkov, na ktoré budú ešte dlho spomínať. Výlet bol zároveň krásnou bodkou za rokmi strávenými v materskej škole a príležitosťou užiť si spoločné chvíle s kamarátmi pred odchodom do základnej školy. Veríme, že si naši predškoláci
odniesli nielen malé odmeny, ale predovšetkým veľa krásnych spomienok na svoje posledné spoločné
dobrodružstvo v materskej škole.
Koordinátor projektu Zdravúľkovo – ŠPORT
Bc. Júlia Bednárová
❤❤❤
Deti z materskej školy Sabinovská v Prešove sa pomaly lúčia so svojimi škôlkarskými rokmi a pripravujú sa na veľký krok – nástup do základnej školy. Pri tejto príležitosti si Srdiečka vystavili svoje tablo, ktorým dali vedieť všetkým, že práve oni sú tí, ktorí sa už čoskoro rozlúčia s materskou školu. Deti mali veľkú radosť z balónov a svojich fotografii, ktoré vyzdobili výklad kaderníctva Kader.co na Sabinovskej ulici. Potom sa vybrali na príjemnú prechádzku centrom mesta Prešov a spoločne si užili jeho krásnu atmosféru. Tento deň bol plný radosti, úsmevov a pekných spoločných zážitkov. Čaka ich ešte slávnostne odovzdávanie osvedčení a rozlúčka. Želáme im, aby si posledné dni v materskej škole Sabinka ešte naplno užili.
Bc. Júlia Bednárová
tr.uč.5.triedy Srdiečka
Indiánsky týždeň v Materskej škole Sabinovská prebiehal v dňoch od 25.mája do 1.júna 2026. Naša Sabinka sa premenila na veselú indiánsku dedinku plnú farieb, smiechu, tvorivosti a zábavy. Pre deti sme pripravili Indiánsky týždeň, počas ktorého sme spoločne zdobili priestory školy, vyrábali indiánske dekorácie, tvorili krásne výrobky, tancovali a spoznávali indiánsku tematiku hravou formou. Deti si počas celého týždňa užívali množstvo zaujímavých aktivít, pri ktorých rozvíjali svoju fantáziu, kreativitu aj pohybové zručnosti. Veľkým zážitkom bol obľúbený Maľovaný chodníček, kde deti kreslili farebnými kriedami na chodník veselé obrázky plné indiánskych symbolov, zvieratiek a slniečok. V piatok sa priestory školy zaplnili maskami, kostýmami a úsmevmi počas veselého karnevalu. Deti sa predstavili v nádherných kostýmoch a spoločne si zatancovali pri obľúbenej hudbe.
Vyvrcholením celého týždňa bol Deň detí 1.júna 2026. Dopoludnie patrilo indiánskym športovým disciplínam, v ktorých si deti vyskúšali svoju šikovnosť, vytrvalosť aj odvahu. Súťažili s nadšením a radosťou ako pravý malí Indiáni. Celý Indiánsky týždeň sa niesol v duchu radosti, priateľstva, pohybu a spoločných zážitkov. Boli to
krásne chvíle a výborná zábava, na ktorú budeme ešte dlho spomínať.
Koordinátor projektu Zdravúľkovo – ŠPORT
Bc. Júlia Bednárová
„Mlieko je tichý dar prírody — jednoduché, čisté a výživné, pripomína nám, že aj to najobyčajnejšie môže niesť v sebe silu života a starostlivosti.“
V materskej škole na Sabinovskej ulici v Prešove sme zažili "Putovanie za mliekom“, ktorý sa uskutočnil v rámci projektu Zdravuľkovo-Zdravá výživa. Mlieko vnímame ako tichý dar prírody aj my v našej materskej škole „ Sabínka“. Dávame mu v našom vyučovacom procese čestné miesto. Bolo to takto aj v týždni od 19.5. do 23.5.2026. V tomto týždni sme spolu s tetami kuchárkami varili a pripravovali recepty z mlieka a mliečnych produktov. Zúčastnili sme sa motivačného divadielka „ O veselej farme“. Vytvorili sme si farmárske zvieratká z balov slamy a sena. Zabavili sme sa v súťažnom kvíze“ Mliečna cesta. Deti celý týždeň zvieratká maľovali, vystrihovali, modelovali a čítali o nich zaujímavé fakty. A to Vám ani nehovoríme o návšteve uja baču Stana,ktorý nám prezentoval tradičné slovenské hudobné nástroje a piesne. To bola paráda!
Bol to týždeň sladký ako mliečna pena.
Mgr. Mária Tumidalská
„Dobrovoľníctvo je tichý spôsob, ako meniť svet — nie silou, ale ochotou podať ruku tam, kde ju niekto potrebuje.“
V materskej škole na Sabinovskej ulici v Prešove sme sa zapojili do akcie „Milujem svoje mesto“.
A keďže je u nás v materskej škole veľa ľudí, ktorí radi menia svet na krajšie, príjemnejšie a čistejšie miesto, tak sme túto výzvu prijali veľmi radi.
Akcia „Milujem svoje mesto 2026“ opäť spojila všetkých zamestnancov a deti v realizovaní konkrétnych aktivít, ktoré skvalitňovali prostredie mesta a materskej školy.
Od rána všetky pani učiteľky, upratovačky a prevádzkové zamestnankyne upratovali, zberali odpadky, upravovali zeleň a maľovali chodby átria.
Týždeň bol kreatívny, motivačný, plný veľkého snaženia a vzájomnej spolupatričnosti. Dobrý pocit a konkrétne výsledky nás ubezpečili v tom, že o rok s Materskou školou „Sabínka“, môžete opäť rátať.
Mgr. Mária Tumidalská
Vážení rodičia, dňa 28.5.2026 / štvrtok/ sa konajú voľby do Rady školy v kategórii zástupca zákonných zástupcov detí . Prosím príďte podporiť svojho kandidáta do 3. triedy o 15.30h. Je potrebné prísť už aspoň o 15.15h, aby sa všetci zapísali do prezenčnej listiny. O 15.30h už začínajú voľby.
Za rodinu máte spoločný hlas za každé dieťa . Prosím o vašu účasť, aby boli voľby platné je potrebná prítomnosť nadpolovičnej väčšiny voličov. Deti môžete nechať vo svojich triedach až do ukončenia volieb, ak ich nemá kto vyzdvihnúť domov.
Mgr.Ingrid Jelínková
Návrh na kandidáta do volieb RŠ v kategórii zástupca zákonných zástupcov detí je možné predložiť spolu so súhlasom kandidáta v písomnej podobe do 26.05.2026 do 12.00 hod.na riaditeľstve školy.
🦷🦷🦷
V našej materskej škole na Sabinovskej ulici v Prešove sa uskutočnil hravo-edukačno-preventívny program pre predškolákov s názvom „Zubolíček prichádza“, ktorý bol zameraný na podporu zdravia detí v oblasti ústnej hygieny, ochrany chrupu a prevencie nežiaducich civilizačných ochorení.
Program priniesol deťom množstvo dentálno-liečebných pedagogických aktivít, cvičení a hier. Vychádzal z vedecky podložených poznatkov a správnej metodiky dentálnej hygieny. Deti sa primeranou a motivujúcou formou oboznámili so správnym čistením zúbkov, starostlivosťou o chrup a významom zdravých návykov už od útleho veku.
Aktivity boli realizované v prostredí 5. a 6. triedy predškolákov a boli prispôsobené veku detí tak, aby prirodzene motivovali k cieľavedomým výchovno-vzdelávacím činnostiam. Celý program prebiehal hravou zážitkovou formou, ktorá pomohla deťom prekonať strach zo zubného ošetrenia, zubného lekára i dentálneho hygienika.
Predškoláci absolvovali spolu 4 lekcie pod vedením Bc. Renáty Duch, počas ktorých získali nové poznatky, praktické skúsenosti a veľa veselých zážitkov. Program deti zaujal, podporil ich samostatnosť pri starostlivosti o chrup a zároveň prispel k budovaniu pozitívneho vzťahu k dentálnej hygiene.
Koordinátor projektu Zdravúľkovo – ŠPORT
Bc. Júlia Bednárová
V našej materskej škole na Sabinovskej ulici sme si v rámci projektu Ekosrdiečko - Zelená planéta pripravili týždeň plný zaujímavých aktivít, prostredníctvom ktorých si deti uvedomovali význam ochrany prírody a starostlivosti o životné prostredie. Cieľom podujatia bolo viesť deti k pozitívnemu vzťahu k našej planéte a ukázať im, že aj malé skutky môžu mať veľký význam.
Deti si s nadšením vytvorili pocitový chodník z prírodnín, na ktorom si mohli vyskúšať chôdzu po piesku, kamienkoch, hline, šiškách, dreve či kôre stromov. Táto aktivita rozvíjala ich zmyslové vnímanie a zároveň ich približovala k prírode.
Veľkú radosť prinieslo aj sadenie kvetov, pri ktorom si deti prakticky vyskúšali starostlivosť o rastliny a skrášlili okolie školy.
Súčasťou programu bolo aj veselé kreslenie farebnými kriedami na chodník, kde vznikli krásne obrázky zeme, kvetov, slnka . Deti tak vyjadrili svoju fantáziu aj lásku k prírode.
Nechýbali ani praktické činnosti, ako zber odpadkov v areáli školy a okolí či hrabanie lístia, pri ktorých si deti uvedomili dôležitosť čistého a upraveného prostredia.
Spoločne sme prežili krásny týždeň plný pohybu, tvorivosti a poučných zážitkov. Veríme, že aj vďaka projektu Zelená planéta si deti odnášajú cenné poznatky a budú sa k prírode správať zodpovedne každý deň.
Mgr. Viera Maníková
Koordinátor projektu Ekosrdiečko
🐜🐜🐜
V našej Materskej škole na Sabinovskej ulici sme sa v rámci školského projektu Ekosrdiečko venovali
téme „Objavujeme so Sabínkou – Hmyz: Mravce v mravenisku“. Počas projektového týždňa deti
spoznávali svet hmyzu, najmä život mravcov, ich význam v prírode a spôsob fungovania mraveniska.
Cieľom projektu bolo rozvíjať u detí pozorovacie schopnosti, zvedavosť, environmentálne cítenie a
pozitívny vzťah k prírode. Deti sa hravou a zážitkovou formou oboznamovali s rôznymi druhmi hmyzu,
učili sa rozpoznávať ich základné znaky, spôsob pohybu, prostredie, v ktorom žijú, aj ich význam pre
prírodu.
Hlavná pozornosť bola venovaná mravcom. Deti spoznávali ich život v kolónii, spoluprácu pri
získavaní potravy, stavbu tela či vývinový cyklus od vajíčka až po dospelého jedinca. Prostredníctvom
edukačných videí, obrázkov, kníh, dramatizácie a pozorovania si osvojovali nové poznatky o živote
mravcov a učili sa chápať význam spolupráce a vzájomnej pomoci.
Súčasťou projektového týždňa boli aj pohybové, výtvarné a tvorivé aktivity. Deti si vyrobili mravčie
čelenky s tykadlami, vďaka ktorým sa symbolicky premenili na malé mravčeky a stali sa súčasťou
spoločného „mraveniska“. Počas týždňa vytvárali modely mravcov z prírodného a recyklovaného
materiálu, čím sme podporovali aj ekologické cítenie a ochranu životného prostredia.
Veľkým zážitkom bolo spoločné budovanie veľkej mravčej kolónie, pri ktorom si deti vyskúšali
spoluprácu podobne ako mravce v prírode – pomáhali si, rozdeľovali si úlohy a spoločne pracovali na
dosiahnutí cieľa.
Projekt deťom priniesol množstvo nových vedomostí, zážitkov a skúseností. Spoločne sme si
uvedomili, že aj tie najmenšie živočíchy majú v prírode svoje dôležité miesto a zaslúžia si našu ochranu
a rešpekt.
Mgr. Viktória Tkáčová
Mesiac apríl už tradične patrí projektu „Dopraváčik – Dávaj pozor, Sabínka“, ktorý sa tento rok uskutočnil v týždni od 27. 4. 2026 do 30. 4. 2026. S deťmi sme sa venovali téme dopravy, dopravných prostriedkov, dopravných značiek a bezpečnosti na cestách.
Deti si vyskúšali jazdu na elektrických autíčkach, kolobežkách, odrážadlách a dokonca aj jazdu na bicykli bez pomocných koliesok. Ako chodci sa vo farebných vestách vybrali k veľkej križovatke, kde nielen že pozorovali rôzne dopravné prostriedky ale sledovali vodičov ako dodržiavajú dopravné značky a pravidlá cestnej premávky. Zároveň si upevňovali správne návyky pri prechádzaní cez cestu, učili sa vnímať svoje okolie a reagovať na rôzne dopravné situácie.
V tomto týždni nechýbala ani aktivita plná tvorivosti – výroba dopravných značiek. Deti sa s nadšením pustili do práce a spoločne s pani učiteľkami vytvorili krásne značky. Tie si na záver týždňa vystavili spolu s autami z kartónu v átriu materskej školy, čím vytvorili malú dopravnú výstavu.
Súčasťou aktivít boli aj rôzne didaktické hry, pohybové hry a spoločné rozhovory, prostredníctvom ktorých si deti upevňovali získané vedomosti.
Celý týždeň sa niesol v radostnej atmosfére, plnej pohybu, hier, objavovania a nových poznatkov. Deti si odniesli množstvo krásnych zážitkov, nových skúseností a najmä dôležité vedomosti, ktoré im pomôžu správať sa bezpečne, ohľaduplne a zodpovedne na cestách.
Mgr. Judita Kubičárová
koordinátor projektu Dopraváčik



Počas projektového týždňa Ekosrdiečko – Objavujeme so Sabínkou: Hmyz – Mravce v mravenisku (4. 5. – 8. 5. 2026) sa s deťmi ponoríme do fascinujúceho sveta malých, no veľmi usilovných tvorov – mravcov.
Spoločne budeme objavovať rôzne druhy hmyzu, pozorovať ich v prirodzenom prostredí a porovnávať ich podľa vzhľadu, pohybu či spôsobu života. Hlavnú pozornosť zameriame na mravce – ich spoluprácu, organizáciu v kolónii a fungovanie mraveniska.Čaká nás množstvo tvorenie mravcov z rôznych materiálov, pozorovanie mravcov v prírode či spoločná stavba „mravčej kolónie“.
Spoločne tak deťom ukážeme, že spolupráca, pomoc a vzájomná podpora majú veľký význam – rovnako ako v mravenisku.
Powered by aSc EduPage